www.AtmaJoga.pl
Strona główna Modlitwy Techniki Artykuły Kursy Polecam Kontakt 

EFT - Tapping emocjonalny

EFT to Techniki Emocjonalnej Wolności, zwane potocznie Tappingiem.
Jest to metoda z nurtu psychologii i medycyny energetycznej oddziaływująca na człowieka na poziomie emocji, umysłu i ciała. Polega na wypowiadaniu afirmacji w specjalnej formie odnoszących się do dręczącego nas problemu i delikatnym opukiwaniu palcami odpowiednich punktów akupunkturowych leżących na meridianach i będących jednocześnie zakończeniami układu nerwowego. Takie opukiwanie kanałów energetycznych i układu nerwowego wysyła do nich impulsy, które powodują usuwanie niechcianych emocji, blokad energetycznych i napięć w ciele. Dzięki takiemu uwolnieniu następuje swobodny przepływ energii i powrót do równowagi emocjononalno-psychicznej. Przeszłość przestaje wpływać na nasze myśli i zachowania dając nam wolność emocjonalną, spokój, dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie, dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć zamierzone cele.

EFT charakteryzuje się bardzo dużą prostotą w stosowaniu i łatwością nauczenia się, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w samodzielnym stosowaniu na codzień w celu uwolnienia się od nagłych niechcianych reakcji emocjonalnych. Przy większej wprawie jest szansa na samodzielne uzdrowienie poważniejszych problemów emocjonalnych i dolegliwości fizycznych. Z tego względu zachęcam do nauczenia się metody i samodzielnej pracy w domu nad wybranym problemem.

W internecie są dostępne darmowe ebooki i filmiki o EFT, z których można nauczyć się dobrze podstaw metody. Także w księgarniach internetowych jest wiele książek o EFT zawierających zarówno podstawy jak i zaawansowane procedury.

Ukończyłem szkolenie trenerskie z metody EFT. Opracowałem zaawansowane techniki EFT i prowadziłem kursy grupowe z tych technik.


© Copyright: Marek Białach

 

Projekt i wykonanie strony: Darek Rusin