www.AtmaJoga.pl
Strona główna Modlitwy Techniki Artykuły Kursy Polecam Kontakt 
Marek Białach 04-06-2009

Pierwsze duże pieniądze

Uwaga: W tym artykule założyłem, że posiadasz praktyczną znajomość EFT.

Pewna osoba obiecała mi, że zrobi coś, co było dla mnie ważne. Jednak nie dotrzymała obietnicy, co wywołało we mnie złość. Aby ta emocja nie męczyła mnie postanowiłem sobie szybko to wypukać :)

Zrobiłem Procedurę EFT na tę złość i pojawił się smutek, że tak mnie potraktowała. Uwolniłem go też w jednej procedurze i nic więcej nie poczułem związku z tą sytuacją. Jednak zaciekawiły mnie przyczyny, dlaczego ona tak postąpiła. Zrobiłem Ustawienie w formie:

Pomimo, że z jakiś powodów ta osoba nie zrobiła dla mnie tego, co mi obiecała, to i tak głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie wraz z tymi powodami.

1 runda: Te powody, że ta osoba nie zrobiła dla mnie tego, co mi obiecała.
Procedura Gama
2 runda: Te powody, że ta osoba nie zrobiła dla mnie tego, co mi obiecała.
3 runda: Uwalniam się od powodów, przez które ta osoba nie zrobiła dla mnie tego, co mi obiecała.

Nic nie poczułem, tylko pomyślałem, że pewnie któryś z rodziców coś mi obiecał zrobić albo kupić i nie zrobił tego. Nie kojarzyłem żadnego takiego wydarzenia, więc zrobiłem w "ciemno" procedurę EFT z ogólnym ustawieniem, które powtórzyłem kilka razy:

Nawet jeśli było mi smutno i przykro, gdy mama nie zrobiła dla mnie czegoś co mi obiecała, to i tak głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie wraz z tym smutkiem i przykrością.

1 runda:
Ten smutek i przykrość, gdy mama nie zrobiła dla mnie czegoś co mi obiecała.
Procedura Gama
2 runda:
Ten smutek i przykrość, gdy mama nie zrobiła dla mnie czegoś co mi obiecała.
3 runda: Uwalniam się od tego smutku i przykrości,
gdy mama nie zrobiła dla mnie czegoś co mi obiecała.

Zareagowałem napięciem na czole już podczas mówienia Ustawienia, więc to był znak, że coś takiego wydarzyło się u mnie w dzieciństwie. Powtórzyłem jeszcze raz całą Procedurę EFT, ale tym nic już nie poczułem. Ale dla pewności zrobiłem ją trzeci raz i... jak tylko skończyłem olśniło mnie, że rodzice nie dali mi obiecanych pieniędzy, które dostałem od rodziny podczas komunii! Warto było nie poddawać się i drążyć temat dalej :)

Ułożyłem Ustawienie na emocje, które lekko poczułem związku z tamtym wydarzeniem:

Pomimo, że czułem smutek i rozczarowanie, gdy rodzice nie dali mi obiecanych pieniędzy, które dostałem na komunię, to i tak głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie wraz z tym smutkiem i rozczarowaniem.

1 runda: Ten smutek i rozczarowanie, gdy rodzice nie dali mi obiecanych pieniędzy, które dostałem na komunię.
Procedura Gama
2 runda: Ten smutek i rozczarowanie, gdy rodzice nie dali mi obiecanych pieniędzy, które dostałem na komunię.
3 runda: Uwalniam się od tego smutku i rozczarowania, gdy rodzice nie dali mi obiecanych pieniędzy, które dostałem na komunię.

Podczas robienia Ustawienia kilka razy zabolała mnie krawędź dłoni a zaraz po tym pojawiało się napięcie na czole. Podczas opukiwania punktów wyraźnie poczułem jak te emocje uwalniają się. Musiałem jeszcze dwa razy powtórzyć całą Procedurę EFT zmodyfikowaną na 'pozostałość emocji' aby wszystko się uwolniło. Pod koniec zaczęła się ujawniać stłumiona złość na rodziców za to. Zaczęło mi się dokładniej przypominać tamto wydarzenie. Przypomniało mi się jak miałem w ręku grubą kopertę pieniędzy i chodziłem z nią po domu. Cieszyłem się, że kupię sobie za to rower i komputer. W pewnym momencie rodzice zaproponowali, abym dał im te pieniądze na przechowanie, aby nie zginęły gdzieś podczas mojej zabawy. Jednak później, po komunii, gdy chciałem je z powrotem, to powiedzieli, że te pieniądze są im potrzebne i mi ich nie oddali. To wywołało we mnie złość, że mnie oszukali, i to dwa razy, bo przed komunią było powiedziane, że za te pieniądze będę mógł sobie kupić co zechcę.

Pomimo, że czułem wtedy złość na rodziców, że mnie oszukali i nie oddali mi moich pieniędzy z komunii, to i tak głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie wraz z tą złością.

1 runda: Ta złość na rodziców, że mnie wtedy oszukali i nie oddali mi moich pieniędzy z komunii.
Procedura Gama
2 runda: Ta złość na rodziców, że mnie wtedy oszukali i nie oddali mi moich pieniędzy z komunii.
3 runda (na przemian co punkt):
Uwalniam się od tej złości na rodziców, że mnie wtedy oszukali i nie oddali mi moich pieniędzy z komunii, /
i przebaczam rodzicom, że mnie wtedy oszukali i nie oddali mi moich pieniędzy z komunii.

Emocja była tak silna, że czoło strasznie mi się napięło i nie odpuściło to napięcie po 10 ustawieniach, co zwykle następowało u mnie po takiej ilości powtórzeń. Zacząłem jednak opukiwać punkty i od razu twarz bardzo mi stwardniała i zmiękła dopiero, gdy doszedłem do opukiwania punktu na brodzie. Powtórzyłem całą Procedurę EFT zmodyfikowaną na "pozostałość złości" i podobnie podczas robienia ustawienia czoło mi się napięło, ale po czterech powtórzeniach poluzowało się. Zrobiłem rundy opukiwania, ale nie było już szczególnych reakcji na twarzy. Jeszcze raz powtórzyłem całą Procedurę, aby mieć pewność, że złość została całkowicie uwolniona.

Po uwolnieniu się od tych emocji zaczęło mi się przypominać jak ten schemat emocjonalny z komunii odtwarzał mi się w mojej "karierze" zawodowej, gdy miałem szansę dostać albo zarobić duże pieniądze. Najpierw pojawiała się radość i plany co sobie za to kupię. Nadzieja dodawała mi skrzydeł. Niestety nic z tego nie wychodziło, przez co byłem zły. Pojawiał się znany mi smutek i rozczarowanie, bo przecież wszystko wskazywało, że się uda. Wyraźnie funkcjonowało u mnie przekonanie, że i tak nie będę miał dużych ilości pieniędzy.

Przyszła kolej, aby definitywnie rozprawić się z tym przekonaniem:

Pomimo, że jestem przekonany, że i tak nie będę miał dużych ilości pieniędzy, bo wtedy rodzice zabrali mi moje pieniądze, które dostałem na komunię, to i tak głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie wraz z tym przekonaniem. (10 razy)

1 runda (na przemian):
To przekonanie, że i tak nie będę miał dużych ilości pieniędzy, /
bo wtedy rodzice zabrali mi moje pieniądze, które dostałem na komunię.
Procedura Gama
2 runda (na przemian):
To przekonanie, że i tak nie będę miał dużych ilości pieniędzy, /
bo wtedy rodzice mi zabrali moje pieniądze, które dostałem na komunię.
3 runda (na przemian):
Uwalniam się od tego przekonania, że i tak nie będę miał dużych ilości pieniędzy, /
bo zasługuję, aby dostawać od innych ludzi duże ilości pieniędzy.

Zrobiłem trzy razy powyższą Procedurę, aż zrobiło mi się "jaśniej" w umyśle. To był znak, że to przekonanie odpuściło mi całkowicie. Jednak przy ostatnim mówieniu ustawienia kilka razy mi się pomyliło i powiedziałem, że "jestem przekonany, że nie zasługuję, aby dostawać od innych ludzi dużych ilości pieniędzy". Ewidentnie z podświadomości wyszło kolejne przekonanie powstałe od tego wydarzenia z komunią.

Pomimo, że jestem przekonany, że nie zasługuję, aby dostawać od innych ludzi dużych ilości pieniędzy,
bo wtedy rodzice zabrali mi pieniądze, które dostałem na komunię, to i tak głęboko i całkowicie kocham i akceptuję siebie wraz z tym przekonaniem.
(10 razy)

1 runda (na przemian):
To przekonanie, że nie zasługuję, aby dostawać od innych ludzi
dużych ilości pieniędzy
, /
bo wtedy rodzice zabrali mi pieniądze, które dostałem na komunię.
Procedura Gama
2 runda (na przemian):
To przekonanie, że nie zasługuję, aby dostawać od innych ludzi
dużych ilości pieniędzy
, /
bo wtedy rodzice zabrali mi pieniądze, które dostałem na komunię.
3 runda (na przemian):
Uwalniam się od tego przekonania, że nie zasługuję, aby dostawać od innych ludzi
dużych ilości pieniędzy
, /
bo zasługuję, aby dostawać od innych ludzi duże ilości pieniędzy.

W trzecim powtórzeniu Procedury zrobiłem dodatkową rundę pozytywną z przypominaczami:

4 runda (na przemian):
Zasługuję, aby dostawać od innych ludzi duże ilości pieniędzy. /
Dlatego otwieram się na to, aby dostawać od innych ludzi duże ilości pieniędzy. /
Jestem bezpieczny i w porządku, gdy mam duże ilości pieniędzy.

Czego wszystkim życzę ;)


© Copyright: Marek Białachwersja do druku do góry

 

Projekt i wykonanie strony: Darek Rusin